Jak ożywić zajęcia czytelnicze?

A gdyby zajęcia czytelnicze zamienić w przestrzeń, w której uczniowie naprawdę myślą, dyskutują i działają? Podczas majowego spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy przyjrzymy się metodzie „Myślącej klasy” oraz rutynom krytycznego myślenia i poszukamy inspiracji do ich wykorzystania. W programie:

  • założenia metody „Myślącej klasy”,
  • przykłady efektów pracy uczniów,
  • uczniowie w działaniu,
  • wspólna próba znalezienia sposobu na wykorzystanie metody podczas zajęć czytelniczych.

Kiedy? 6 maja (środa), godz. 16:00-18:15
Gdzie? Online - dołącz skąd chcesz!
Prowadzące: Anna Szczawińska, Kinga Zedlewska-Lontkowska
Dla kogo? Nauczycieli bibliotekarzy z bibliotek szkolnych i pedagogicznych.


Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Nie będzie gotowych recept – będzie przestrzeń do refleksji, rozmowy i dzielenia się pomysłami.

Zapraszam!
Anna Szeląg
nauczyciel-konsultant ds. bibliotek systemu oświaty; kompetencji cyfrowych i medialnych
koordynator sieci