
Tag: edukacja ekologiczna
Konferencja p.t. „Chrońmy polską przyrodę!”
Wojewódzki konkurs fotograficzny 2025 rozstrzygnięty!
Warsztaty terenowe na szlaku Żuław i Mierzei Wiślanej
Wojewódzki konkurs fotograficzny Podróże w Naturze 2025
Warsztaty terenowe „Kąpiel leśna – leśne zanurzenie”
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu organizuje warsztaty terenowe dla nauczycieli w dniu: 11.09.2025 r. (czwartek) w Bażantarni. Warsztaty poprowadzi Pani Marzena Żachowska - instruktorka kąpieli leśnych shinrin yoku.
...czytaj dalej Warsztaty terenowe „Kąpiel leśna – leśne zanurzenie”Jak zrealizowaliśmy „Projekt Las” 2025. Wyniki konkursu dendrologicznego
Zakończyły się działania szkolnych zespołów, które uczestniczyły w Wojewódzkim Konkursie Dendrologicznym 2025 zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu we współpracy z Nadleśnictwami: Elbląg, Młynary, Zaporowo i Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej. Konkurs o tytuł Mistrza Dendrologii był kluczowym zadaniem kilkumiesięcznego „Projektu LAS”. Do finałowego turnieju, który odbył się 6 czerwca 2025 r. w Elblągu, zakwalifikowało się 10 reprezentacji szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego.
...czytaj dalej Jak zrealizowaliśmy „Projekt Las” 2025. Wyniki konkursu dendrologicznegoNatura i kultura III, czyli jak połączyć dbałość o środowisko naturalne z dbałością o dziedzictwo kulturowe
Wyjazd edukacyjny dla nauczycieli zorganizowany został 23 kwietnia 2025 r. Celem wyjazdu było poznanie sposobów dbania o środowisko naturalne w różnych miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego, dostrzeżenie roli rezerwatów przyrody, parków miejskich w zachowaniu różnorodności biologicznej oraz zachowaniu czystego środowiska, poznanie twórczość wybitnych polskich poetów i pisarzy oraz wpływu miejsca, otoczenia, w którym żyli, na ich twórczość.
...czytaj dalej Natura i kultura III, czyli jak połączyć dbałość o środowisko naturalne z dbałością o dziedzictwo kulturoweBitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i Powiśla
24 listopada 2023 roku w Elblągu odbyła się konferencja zatytułowana „Bitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i Powiśla”, jako końcowe zadanie w ramach realizacji projektu w Programie Czyste Powietrze, dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
...czytaj dalej Bitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i PowiślaKonkurs pt. „Czyste powietrze warunkiem funkcjonowania w środowisku”
Konkurs wiedzy o powietrzu i jego zanieczyszczeniach pt. „Czyste powietrze warunkiem funkcjonowania w środowisku” skierowany jest do uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej. Szczegóły w załączeniu.




