Ziemskie dylematy XXI wieku – konkursy ekologiczne

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza nauczycieli i uczniów ze szkół województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w czterech konkursach, których wspólnym tematem są klimatyczno-ekologiczne dylematy Ziemi XXI wieku.

Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy dwie zróżnicowane dla kategorii wiekowych propozycje konkursu plastycznego – ilustracja (dla młodszych uczniów) i projekt logo dla Ziemi XXI wieku (dla nauczycieli i uczniów starszych) oraz otwarty konkurs poetycki poświęcony naszej planecie a także konkurs prezentacji multimedialnych, poświęconych „aferze” w biosferze dla uczniów od klasy VII SP do matury. Termin dostarczenia prac na konkurs upływa 20 marca 2018 r.

Poprzez konkursy chcemy włączyć nauczycieli i uczniów do dyskusji i działań na rzecz zrozumienia i rozwiązywania przyZiemnych problemów w trosce o przyszłość naszej planety i jej życiowego potencjału. W roku 2018 w Polsce odbędzie się tzw. Szczyt Klimatyczny ONZ. W czasach niezbyt dobrego klimatu wokół klimatu, nie przechodźmy obojętnie wobec narastających zagrożeń jakości życia na Ziemi.

Podsumowanie konkursów odbędzie się podczas wiosennego Forum Ekologicznego pod nazwą: „Klimatyczno-ekologiczne dylematy XXI wieku”, które odbędzie się w W-MODN w Elblągu. Prosimy o dokładne zapoznanie się ze szczegółami organizacyjnymi i technicznymi poszczególnych konkursów, które znajdują się w regulaminach:

Zapraszamy do udziału w konkursach.

Janina Meller, konsultant ds. biologii i edukacji ekologicznej
Magdalena Jankun, p.o. kierownika ECEE