Wyjazd edukacyjny pod tytułem „Natura i kultura II, czyli jak połączyć dbałość o czyste powietrze z dbałością o dziedzictwo kulturowe”

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zaprasza nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i humanistycznych na wyjazd edukacyjny pod tytułem „Natura i kultura II, czyli jak połączyć dbałość o czyste powietrze z dbałością o dziedzictwo kulturowe”, który odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia 2024 r. (wtorek — czwartek).

Przed wyjazdem uczestnicy wezmą udział w spotkaniu online z przedstawicielem Departamentu Ochrony Środowiska w Gołdapi na temat sposobów ochrony przyrody w parku narodowym. Termin tego spotkania zostanie podany później. Plan wyjazdu znajduje się poniżej. Wyjazd edukacyjny organizują: Marlena Derlukiewicz – konsultantka ds. języka polskiego i edukacji czytelniczej oraz Beata Gadomska – konsultantka ds. kadry kierowniczej i języka polskiego oraz Irena Poździech – konsultantka ds. historii i wos-u.

Koszt wyjazdu – 550 zł obejmuje:

 • dwa noclegi: pierwszy w Hotelu Lupus w Gołdapi, a drugi w Hotelu „Ach! Mazury” w Mikołajkach w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych,
 • wyżywienie (dwa śniadania); obiady i kolacje we własnym zakresie,
 • udział w warsztatach,
 • spływ kajakowy.

Uwaga! Uczestnicy mogą się starać o dofinansowanie z budżetu szkoły ze środków przeznaczonych na doskonalenie nauczycieli, jeśli szkoła dysponuje takimi środkami. Wyjazd jest dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który pokrywa koszty przejazdu, biletów wstępu i przewodników. Liczba miejsc jest ograniczona, zatem o zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o dokonanie zapisu najpóźniej do 15.05.2024 r.


Wpłatę należy uiścić jednorazowo po otrzymaniu informacji o znalezieniu się na liście uczestników. Wpłaty proszę kierować na konto: Santander Bank Polska SA 38 1090 2718 0000 0001 4650 1729 z dopiskiem: Natura i kultura II + nazwisko uczestnika.

Harmonogram

Dzień 1. - 27.08.2024

 1. wyjazd z Elbląga,
 2. Górowo Iławeckie – spacer po parku rekreacyjno-sensorycznym wokół Stawu Garncarskiego i wizyta w cerkwi greckokatolickiej (ikony Jerzego Nowosielskiego),
 3. Reszel – zwiedzanie zamku, czas wolny na obiad (we własnym zakresie),
 4. spacer do piramidy w Rapie w okolicach Bań Mazurskich,
 5. Gołdap (tężnie solankowe, pijalnia wód),
 6. nocleg w Hotelu Lupus w Gołdapi.

Dzień 2. - 28.08.2024

 1. śniadanie w hotelu,
 2. mosty w Stańczykach, spacer ścieżką ekologiczną,
 3. wejście na „Piękną Górę”, na szczycie góry znajduje się obrotowa kawiarnia „Bocianie Gniazdo” w Gołdapi,
 4. zwiedzanie Muzeum Kultury Ludowej. Park Etnograficzny w Węgorzewie,
 5. Giżycko (marina) – czas wolny na obiad (we własnym zakresie),
 6. zwiedzanie Muzeum Mazurskiego w Owczarni,
 7. nocleg w Mikołajkach w Hotelu Ach! Mazury.

Dzień 3. - 29.08.2024

 1. śniadanie w hotelu,
 2. zwiedzanie Muzeum Kajki w Ogrodnikach,
 3. zwiedzanie Muzeum Gałczyńskiego w Praniu,
 4. obiad w gospodzie „Zapiecek” w Krutyni,
 5. spływ kajakowy Krutyń-Rosochy – 4 km (1,5 h),
 6. powrót do Elbląga.

Dofinansowanie