Wyjazd edukacyjny dla nauczycieli języka polskiego

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zaprasza nauczycieli języka polskiego na wyjazd edukacyjny pod tytułem „Natura i kultura, czyli jak połączyć dbałość o czyste powietrze z dbałością o stan ducha”, który odbędzie się w dniach od 27 do 29 czerwca 2023 r. (wtorek — czwartek).

Przed wyjazdem uczestnicy wezmą udział w spotkaniu online z przedstawicielem Departamentu Ochrony Środowiska w Elblągu na temat sposobów ochrony przyrody stosowanych w naszym mieście. Plan wyjazdu:

  • 27.06: Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach, Ogrody Markiewicz w Marcinkowie k. Mrągowa – udział w warsztatach zielarskich, nocleg i obiadokolacja w Mikołajkach;
  • 28.06: śniadanie w hotelu, spływ kajakowy „Tropami Smętka” (Krutyń-Ukta), spacer do Muzeum Reformacji w Mikołajkach połączony ze zwiedzaniem, wieczornica ekologiczno-poetycka pt. „Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Pamiętajcie o ogrodach”, nocleg i obiadokolacja w Mikołajkach;
  • 29.06: śniadanie w hotelu, Muzeum Gałczyńskiego w Praniu, Garncarska Wioska w Kamionce k. Nidzicy – udział w warsztatach pt. „Tradycje Mazurskie”, obiad na koszt własny

Wyjazd edukacyjny organizują: Marlena Derlukiewicz – konsultant ds. języka polskiego i edukacji czytelniczej oraz Beata Gadomska – konsultant ds. kadry kierowniczej i języka polskiego. Koszt wyjazdu: 630 zł obejmuje dwa noclegi w Hotelu „Ach! Mazury” w Mikołajkach w pokojach dwuosobowych, dwa śniadania i dwie obiadokolacje oraz udział w warsztatach i spływ kajakowy.

Wyjazd jest dofinansowany przez Warmińsko-Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej, które pokrywa koszty przejazdu, biletów wstępu i przewodników. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o dokonanie zapisu do dnia 27.04.2023 r.

Harmonogram wpłat:
Całość lub pierwszą ratę (300 zł) do 30.04.2023 r. II rata: 31.05.2023 r. Wpłaty proszę kierować na konto: Santander Bank Polska SA 38 1090 2718 0000 0001 4650 1729 z dopiskiem: Natura i kultura + nazwisko uczestnika.