Wspomnienia z Ptasiego Pikniku

29 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rychlikach mieli doskonałą okazję, by wsłuchać się w szum morza i śpiew ptaków. A to za sprawą uczestnictwa w Ptasim Pikniku, który odbył się w Krynicy Morskiej już po raz siódmy. Impreza była prawdziwą ucztą dla miłośników przyrody, ptaków i aktywnego wypoczynku. Tym bardziej, że pogoda nie zawiodła.

W programie przewidziano takie atrakcje, jak: opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej, warsztaty i naukę rozpoznawania gatunków ptaków, konkursy z nagrodami, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na jednym ze stoisk można również było zbudować budkę lęgową. Ta atrakcja cieszyła się dużą popularnością wśród uczestników. Obowiązkowym punktem programu był spacer po plaży, która o tej porze roku jest mało uczęszczana. Tam również odbywała się obserwacja ptaków połączona z ich liczeniem.

Organizatorem imprezy było Nadleśnictwo Elbląg, a jednym z partnerów Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Warmiński- Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Centrum z upoważnienia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie wspomaga finansowo szkoły i inne placówki oświatowe w realizowaniu działalności proekologicznej.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Jankun z ECEE za umożliwienie nam wzięcia udziału w tym międzynarodowym święcie ptaków. Jesteśmy pewni, że za rok również odwiedzimy Krynicę Morską. Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Bożena Mięsikowska, Ewelina Hoszwa, Małgorzata Rogalska.