Warsztaty online pt. „Jak pracować z uczniem z wykorzystaniem narzędzi do zdalnej edukacji?”

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, która skutkuje m.in. zawieszeniem zajęć w szkołach, nasz Ośrodek zaprasza zainteresowanych nauczycieli do uczestniczenia w darmowych warsztatach online pt. "Jak pracować z uczniem z wykorzystaniem narzędzi do zdalnej edukacji?".

Podczas spotkania uczestnicy poznają darmowe narzędzia online, które pozwalają na pracę zdalną z grupami uczniów i mogą być uzupełnieniem pracy własnej dziecka w warunkach domowych.

Jednym z omawianych narzędzi będzie Hangouts Meet - aplikacja firmy Google, której opis wykorzystania załączam w przygotowanym dokumencie. Poznamy jego możliwości oraz przykłady wykorzystania w połączeniu z innymi narzędziami online, które uzupełniają jego możliwości. Mam nadzieję, że będzie to również doskonała okazja do podzielenia się własnym doświadczeniami na polu wspierania uczniów z wykorzystaniem zdalnej edukacji.

Co będzie potrzebne do uczestniczenia w warsztacie?

  • komputer (najlepiej laptop) podłączony do Internetu, wyposażony w kamerę, mikrofon i głośniki (rekomendowane podłączenie słuchawek z mikrofonem),
  • zainstalowana najnowsza wersja przeglądarki internetowej (rekomendowana Google Chrome),
  • ustawienia systemu operacyjnego zgodnie z tym poradnikiem,
  • konto poczty elektronicznej,
  • podstawowe umiejętności komputerowe (swobodna obsługa przeglądarki internetowej oraz pakietu biurowego MS Office lub LibreOffice)
  • pomieszczenie, w którym podczas szkolenia nikt nie będzie przeszkadzać.
  • ok. 2 godz. wolnego czasu.

Nauczyciele zainteresowani uczestnictwem proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Chętni zostaną podzieleni na grupy, którym zostaną przedstawione terminy warsztatów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Najbliższe szkolenia zaplanowane są na 28 i 29 kwietnia 2020 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jednocześnie polecamy nauczycielom poszukującym tego typu narzędzi ich zbiór rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W razie pytań związanych z wyżej poruszanym tematem proszę o kontakt mejlowy pod adres j.dorozko@wmodn.elblag.pl.

Jerzy Dorożko, konsultant ds. informatyki