Warsztat pt. „Wspomaganie rozwoju ucznia poprzez wykonywanie prac plastycznych — papieroplastyka”

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zaprasza na warsztaty w technice papieroplastyki. Podczas warsztatów omówione zostaną wszystkie etapy tworzenia prac z papieru na stelażach i formach fakturowych. Dostępne będą rożne tekstury papieru, włókna, kleje i materiały do wykonania formy przestrzennej. Zaprezentowane zostaną zasady tworzenia projektu i podłoży, sposoby nakładania warstw papieru i tworzenia zróżnicowanych faktur, malowanie powierzchni farbą kryjącą i przecieranie patyną. Efektem warsztatów będą prace wykonane w technice papieroplastyki, które wpisują się w rękodzieło artystyczne, są ekologiczne i przyjazne środowisku.

Papieroplastyka jest uniwersalną techniką edukacyjną dla dzieci i młodzieży z różnych poziomów edukacyjnych.Tworzenie papierowych rzeźb rozwija wyobraźnię przestrzenną, wspiera czucie powierzchniowe, kształci zmysł dotyku, zapobiega dyspraksji, rozwija sprawność manualną i chwyty precyzyjne.

Szkolenie odbędzie się w dniu 6 06 2024 r. w godz. 13 00 -17 00. Zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie swojego udziału za pomocą formularza zgłoszeniowego. Koszt szkolenia wynosi 50 zł, wpłata na konto Ośrodka, Santander Bank Polska 38 1090 2718 0000 0001 4650 1729 z dopiskiem ”papieroplastyka”.

Ewa Bednarska Siwilewicz doradca metodyczny ds. plastyki