Spotkania promujące książkę „Droga do gwiazd”

Katarzyna i Paweł Ziemniccy zapraszają do udziału w spotkaniach promujących ich książkę „Droga do gwiazd”. Opowieść o Mikołaju Koperniku. To powieść dla młodszych dzieci (klasy 1-4) oparta na faktach z życia uczonego. Jej celem jest m.in. rozbudzanie chęci do nauki i sięgania do gwiazd :). Zawiera dużo mało znanych ciekawostek. W związku z 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika w 2023 roku autorzy opracowują plan spotkań w szkołach, bibliotekach i domach kultury. Chcielibyśmy Państwa w ich imieniu do nich zachęcić.

Jak wyglądają spotkania promujące książkę? To około godzinny, interaktywny kontakt z dziećmi — w zaciemnionej sali, przeprowadzane są krótkie doświadczenia (można wykorzystać Laboratoria Przyszłości), które mają przybliżyć życie i czasy Mikołaja. Jest także przygotowana prezentacja (co Mikołaj jako dziecko jadł, czego się uczył w szkole, w jakim języku rozmawiał z siostrami, dlaczego w dorosłym życiu na obrazach uwieczniony jest z kwiatem konwalii, czy walczył z Krzyżakami, itd.), potem jest rozmowa o faktach z życia uczonego.

Druga część to atmosfera jak z planetarium — ciemna sala i wyświetlanie na ścianie gwiazdozbiorów i gwiazd, które już oglądał (lub odkrył) Kopernik, a które możemy zobaczyć teraz. Autorzy książki przedstawią mity i legendy związane z gwiazdozbiorami. Na koniec rozmowa o przyszłości — np. o słynnych astronautach, ale też np. o tym, czy podbój Marsa jest możliwy i czy każdy może być astronautą.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zorganizowaniem spotkania w Waszej placówce, prosimy o kontakt, o telefon - 601 077 451 lub e-mail: ziemnicka.katarzyna@gmail.com

O autorach:

  • Katarzyna Ziemnicka — dziennikarka, redaktorka i pisarka książek dla dzieci i młodzieży nagrodzona m.in. w konkursie Astrid Lindgren.
  • Paweł Ziemnicki — przez 5 lat pracował w Planetarium Centrum Nauki Kopernik, autor m.in. encyklopedii — Kosmos. Gwiezdna Podróż (Znak), aktualnie ekspert ds. kosmicznych i satelitarnych.