SOSW nr 2 na Ptasim Pikniku

Choć to ósmy raz, gdy można uczestniczyć w Ptasim Pikniku, to sprawia on ogromną radość za każdym razem. Spotkania ze specjalistami wśród urokliwych lasów Mierzi Wiślanej, warsztaty edukacyjne i słońce! Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu w towarzystwie swoich rodziców, opiekunów i nauczycieli 6 października 2018 roku po raz kolejny, mogli uczestniczyć w Ptasim Pikniku.

Impreza ta przyciąga rzesze miłośników ptaków, przyrody, lasu i aktywnego spędzania czasu z na łonie natury. Pod okiem leśników, ornitologów, przyrodników, specjalistów ochrony przyrody i artystów z naturą związanych, dzieci i ich bliscy mogli podziwiać i żegnać („jesień idzie… nie ma na to rady”) lecące nad głowami ptaki.

Ale to nie jedyne atrakcje Pikniku. Na licznych stoiskach prowadzono warsztaty edukacji przyrodniczej i ekologicznej, gdzie uczniowie (i dorośli) mogli nauczyć się rozpoznać gatunki ptaków, dowiedzieć się więcej o faunie i florze Mierzei Wiślanej. Uczniowie usłyszeli także z ust specjalistów piękne opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej. Budowali budki lęgowe dla ptaków, które powieszą w pobliżu swoich domów, uczestniczyli w licznych konkursach z nagrodami, obejrzeli film w Ptasim Kinie.

Tak spędzony czas to też idealna okazja do integracji społeczności szkolnej, obserwacja dzieci w bezpośrednim kontakcie z naturą, to odpoczynek od zgiełku miasta… Wyjazd został zorganizowany przez W-MODN w Elblągu - ECEE ze środków WFOŚiGW w Olsztynie.

W imieniu społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 2 w Elblągu składamy serdeczne podziękowania Elbląskiemu Centrum Edukacji Ekologicznej za możliwość uczestnictwa w Ptasim Pikniku, za dzień pełen przyrodniczych wrażeń! Dziękujemy!

Uczniowie, rodzice i nauczyciele