Ptasi Piknik 2017

30 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, rodzicami i opiekunami wzięli udział w VII Ptasim Pikniku. Głównym celem wycieczki było zwiększanie wiedzy uczestników wyjazdu na temat ptaków bytujących w Polsce, kształtowanie postawy młodego ekologa - odpowiedzialnego i wrażliwego na sprawy ochrony przyrody oraz integracja przez wspólne przeżywanie i działanie na łonie natury.

 

Autokarem zapełnionym do ostatniego miejsca wybraliśmy się do Krynicy Morskiej. Pełni dobrych humorów i zaciekawienia co będziemy robić w Krynicy. A robiliśmy wiele. Czekało na nas moc atrakcyjnych zadań i stanowiska do pracy. Budowaliśmy budki lęgowe, obserwowaliśmy ptaki nad morzem.(wiemy czym się różni rybitwa od mewy). Poznaliśmy całą gamę ptasich odgłosów. Mamy zdjęcia z sokołem i sową.

Najbardziej podobało nam się stanowisko obrączkowania sikorek. Pani ornitolog ściągała je z siatek, a my odnosiliśmy je w specjalnych workach do punktu obrączkowania. Ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatką było miłym zakończenie naszych edukacyjnych wyzwań, a magnesy z ptakami, które dostaliśmy w prezencie za dobrze wykonane zadania są na naszych lodówkach i długo będą nam przypominać o tej cudownej wycieczce. Wyjazd edukacyjny został w całości sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za pośrednictwem Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.