Niemiecki online tematycznie – część II.

Systematyczne, planowe i efektywne prowadzenie edukacji zdalnej – także w zakresie języka obcego – pozostaje niemałym wyzwaniem. Pomocne mogą okazać się zasoby Internetu, które – jeśli chodzi o naukę i nauczanie języka niemieckiego – są ogromne.

Nie wszystkie adresy odsyłają jednak do równie wartościowych treści. Przeszukiwanie ich pod kątem wyłuskania materiałów, które można wykorzystać do zajęć odpowiadających własnej wizji, podstawie programowej, a także potrzebom i możliwościom uczniów jest przy tym nie tylko czasochłonne, ale też nie zawsze skuteczne. Stąd pomysł na dzielenie się z Państwem własnymi odkryciami oraz ujęcie ich w grupy zgodne z tematycznym zakresem niemal wszystkich podręczników. W części II kolejne popularne tematy: Familie oraz Freizeit und Hobby. Wybór jest i tym razem świadomy – to zagadnienia nawiązujące do ważnych aspektów uczniowskiej rzeczywistości, która – szczególnie w dobie pandemii – koncentruje się na codzienności i najbliższym otoczeniu.

Mam nadzieję, że inspiracje okażą się pomocne – zachęcam do uzupełniania zestawień i dzielenia się własnymi doświadczeniami z innymi (e.leszczyńska@wmodn.elblag.pl).

Z serdecznymi pozdrowieniami oraz życzeniami wytrwałości oraz niezmiennie doskonałego zdrowia, dr Ewa Leszczyńska, konsultant ds. języków obcych.