Niemiecki online tematycznie – część I

Zdalna edukacja – także w zakresie języka obcego – prowadzona systematycznie, planowo i efektywnie pozostaje sporym wyzwaniem. Pomocne mogą okazać się zasoby Internetu, które – jeśli chodzi o naukę i nauczanie języka niemieckiego – są ogromne. Nie wszystkie adresy odsyłają jednak do równie wartościowych treści.

Przeszukiwanie ich pod kątem wyłuskania materiałów, które można wykorzystać do zajęć zgodnych z własną wizją, podstawą programową, a także potrzebami i możliwościami uczniów jest nie tylko czasochłonne, ale też nie zawsze skuteczne. Stąd pomysł na podzielenie się z Państwem własnymi odkryciami oraz ujęcie ich w grupy zgodne z tematycznym zakresem niemal wszystkich podręczników. Dzisiaj dwa bardzo popularne tematy: Essen und Trinken oraz Wohnen. Wybór jest świadomy – to zagadnienia nawiązujące do uczniowskiej rzeczywistości, która – w dobie pandemii – siłą rzeczy koncentruje się na codzienności i najbliższym, domowym otoczeniu.

Mam nadzieję, że takie podejście okaże się pomocne – zachęcam do uzupełniania zestawień i dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi (e.leszczyńska@wmodn.elblag.pl)

Z serdecznymi pozdrowieniami oraz życzeniami pedagogicznej wytrwałości oraz doskonałego zdrowia.

dr Ewa Leszczyńska
konsultant ds. języków obcych