Konkurs fotograficzny 2022 rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny pt. „Podróże w naturze – wodny świat zdjęcia wart” zorganizowany przez W-MODN ECEE w Elblągu dla uczniów i nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego został rozstrzygnięty. Ogłoszenie wyników konkursu było jednym z punktów programu konferencji podsumowującej tegoroczną edycję konkursu, która odbyła się w formule online 2 grudnia 2022 r.

Wprowadzeniem do tematu był krótki interaktywny wykład pt. Błękitna Planeta – inspiracje fotograficzne, który wygłosiła Janina Meller — konsultant ds. biologii W-MODN w Elblągu, organizatorka konkursu i konferencji. Wystąpienie zawierało liczne informacje i ciekawostki na temat wody oraz sposobów i zasad fotografowania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. W drugim etapie konferencji uczestnicy wysłuchali wykładu p.t: Świat wody wokół nas – skąd się biorą katastrofy ekologiczne takie jak w Odrze?, który wygłosił dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UW-M w Olsztynie. Wykładu, ilustrowanego m.in. nagrodzonymi zdjęciami, wysłuchano z wielką uwagą, ponieważ zawierał odniesienia do aktualnego stanu wód i wskazywał przyczyny ich degradacji a nawet całkowitej zagłady. Szczególnie oczekiwanym punktem programu konferencji było ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego, ilustrowane nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami konkursowymi. W załączeniu wyciąg z Protokołu.

Zarówno konkurs jak i konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów. Dziękuję wszystkim Uczestnikom za udział w konkursie i aktywne uczestnictwo w konferencji oraz składam serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym. Nagrody, wyróżnienia i dyplomy należy odebrać osobiście (lub przez osoby upoważnione) w siedzibie W-MODN w Elblągu, ul. Wojska Polskiego 1, pokój 316 (3 piętro) po uprzednim uzgodnieniu wizyty: tel. 603 152 217, e-mail: j.meller@wmodn.elblag.pl. Terminy odbioru nagród:

  • 7 grudnia (środa)
  • 9 grudnia (czwartek)
  • 14 grudnia (środa)
  • 16 grudnia (czwartek)
  • Sugerowane godziny: 8.00 – 11.30

Pozdrawiam serdecznie i życzę cudownych Świąt Bożego Narodzenia!
Janina Meller – konsultant ds. biologii