Jak zdalnie uczyć programowania?

Zapraszam nauczycieli informatyki na webinarium pt. "Jak zdalnie uczyć programowania?". Podczas spotkania przedstawię bezpłatne narzędzia, które można wykorzystać podczas zdalnego nauczania informatyki w szkole podstawowej (kl. VII-VIII) oraz ponadpodstawowej.

Na przykładach prostych algorytmów z podstawy programowej informatyki w szkole podstawowej, które zrealizujemy w języku Python, uczestnicy dowiedzą się jak zaprosić uczniów do wirtualnej klasy, udostępniać im ćwiczenia oraz zadania, a także oceniać je.

Spotkanie zaplanowane jest na środę 20 maja, na godz. 16.00. W przypadku dużej liczby zgłoszeń zainteresowanym zostaną zaproponowane alternatywne terminy (decyduje kolejność zgłoszeń). Do uczestniczenia w zajęciach niezbędny będzie komputer wyposażony w głośniki (słuchawki) i mikrofon, a także dostęp do konta poczty elektronicznej.

Nauczyciele zainteresowani uczestnictwem proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Formularz zostanie zamknięty w poniedziałek 18 maja o godz. 12.00, a informacje o przydziale do grup szkoleniowych przesłane do zainteresowanych następnego dnia.

Webinarium jest bezpłatne, a uczestnicy otrzymają elektroniczną wersję zaświadczenia o uczestnictwie. Ewentualne pytania dotyczące szkolenia proszę kierować na adres j.dorozko@wmodn.elblag.pl.

Do zobaczenia i usłyszenia podczas webinarium.
Jerzy Dorożko, konsultant ds. informatyki.