Ekologia i Ochrona Środowiska – zeszyt edukacyjny

Publikacja "Ekologia i ochrona środowiska" jest wydaniem jubileuszowym z okazji 25-lecia W-MODN w Elblągu i 20-lecia działalności ECEE. Powstała głównie z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej. W sposób bardzo przystępny wprowadza młodego czytelnika w świat przyrody, pokazuje i wyjaśnia prawa i zależności, jakie w nim panują.

ekologia.zeszytW publikacji znajduje się wiele opisów ciekawych zjawisk występujących w przyrodzie i propozycji ich badania, których poznanie ułatwi młodemu człowiekowi zrozumienie, że również i on jest częścią natury i podlega jej prawom.

Mam nadzieję, że publikacja "Ekologia i ochrona środowiska" ułatwi młodym przyrodnikom poznanie tajemnic ekologii a nauczycielom pomoże w uatrakcyjnieniu zajęć o środowisku przyrodniczym, występujących w nim zależnościach i będzie inspiracją do działań na rzecz efektywnie prowadzonej edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej.

Publikacja została wydana na zlecenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej przez Oficynę Wydawniczą Multico.

Image Publikacja wydana została ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Serdecznie polecam
Wiesława Kamińska
Kierownik ECEE